Všetko dôležité o súkromnej bezpečnosti.

   
     Call 24 Hours: 1.888.222.5847

Koľko strážnikov musí byť na jednom objekte?

Zase raz sme do našej schránky dostali zaujímavú otázku, odpoveď na ktorú bude zaujímať viacerých z vás. V ďalších riadkoch ju prinášame aj s odpoveďou. Otázka: Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či je potrebné aby zamestnanci VO u právnickej osoby boli na nočných smenách dvaja a ak áno podľa akej legislatívy. Za odpoveď […]

Čítať viac 

Som bývalí príslušník Policajného zboru, mám nárok na preukaz SBS bez nutnosti absolvovať kurz SBS?

Pretože nám do našej emailovej schránky: kurzsbs@gmail.com prišla otázka, odpoveď na ktorú by mohla zaujímať viacerých z Vás, prinášame ju aj s odpoveďou v ďalších riadkoch. Otázka: “Chcem sa informovať, som bývalý príslušník ZNB, pri obnove môjho preukazu SBS, či musím platiť poplatok?” Naša odpoveď: Od zmeny zákona č. 473/2005 Z. z.  o poskytovaní služieb […]

Čítať viac 

Otázky na ústnu časť skúšky – typ P

Otázky na ústnu časť skúšky typu P nájdete tu: Otázky na ústnu časť skúšky – typ P  

Čítať viac 

Môžem byť SBSkar, ak som bol odsúdený za dopravnú nehodu?

“Dobrý deň, viete mi poradiť či môžem byť SBSkar, ak nemám “čistý” register trestov? Ide o to, že som mal dopravnú nehodu, za ktorú som bol odsúdený za prečin usmrtenie a ublíženie na zdraví. Teraz som si požiadal o zahladenie trestu. Prosím vedeli by ste mi poradiť?” Čo sa týka trestu, ktorý Vám bol uložený, […]

Čítať viac 

Komu predkladá konateľ SBSky doklady preukazujúce jeho bezúhonnosť a spoľahlivosť?

“Dobrý deň, chcel by som sa opýtať. V súlade s § 29 ods. 5 zákona č. 473/2005 o súkromnej bezpečnosti má právnická osoba povinnosť predložiť ministerstvu raz za 2 roky náležité doklady. Takáto osoba teda musí posielať tieto doklady na KRPZ alebo stačí keď ich má spoločnosť pravidelne aktualizované a archivované? Za odpoveď ďakujem.” Ustanovenie […]

Čítať viac 

Môže kurz SBS absolvovať aj cudzinec?

“Dobrý deň, mám otázku či môže kurz SBS absolvovať aj osoba, ktorá nie je občanom Slovenskej republiky? Napríklad cudzinec s osvedčením Slováka žijúceho v zahraničí?” Áno, aj v takomto prípade je možné absolvovať kurz a získať preukaz SBS. Zákon č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnosti nestanovuje, že by strážnikom, detektívom, alebo lektorom mohol byť […]

Čítať viac 

Skončila platnosť môjho preukazu SBS, kto je zodpovedný, ak ďalej pracujem napriek tomu? Ja alebo môj zamestnávateľ?

Opäť raz nám prišla do emailovej schránky zaujímavá otázka, ktorú vám prinášame aj s odpoveďou. “Dobrý deň. Kto zodpovedá za skončenie platnosti preukazu typu S ? Držiteľ alebo zamestnávateľ? Napríklad, ja by som bol zamestnanec nejakej bezpečnostnej služby, pričom musím byť samozrejme držiteľ preukazu odbornej spôsobilosti typu S. Preukaz musím mať samozrejme vždy pri sebe, […]

Čítať viac 

Môžem byť držiteľom preukazu SBS aj v prípade že nepracujem pre žiadnu súkromnú bezpečnostnú službu?

Držiteľom preukazu SBS môžete byť bez ohľadu na skutočnosť, či pracujete v nejakej SBS alebo nie.

Čítať viac 

Mal som zaplatený kurz SBS, ale nemám ho dokončený. Čo k tomu potrebujem, aby som ho mohol dokončiť?

V prípade, ak ste si v minulosti zaplatili kurz SBS, ale z nejakých dôvodov ste ho nedokončili, najlepšie urobíte, ak sa skontaktujete s pôvodnou akreditovanou osobou (akreditovaná osoba = osoba oprávnená vykonávať kurzy SBS), ktorej ste za kurz zaplatili. S touto osobou sa môžete dohodnúť, že časť kurzu, ktorú ste neabsolvovali si doplníte. Následne budete […]

Čítať viac 

Vydala som sa, mám nové priezvisko, kde mám požiadať o nový preukaz SBS?

Dnes vám prinášame odpoveď na ďalšiu zaujímavú otázku, ktorá nám bola doručená. “Chcela by som sa informovať na koho sa mám obrátiť, ak sa mi zmenilo priezvisko po uzavretí manželstva. Preukaz odbornej spôsobilosti mám 5 rokou.” Ak sa vám zmenilo priezvisko, preukaz SBS vám ukradli, stratili ste ho, alebo máte preukaz poškodený, nový preukaz SBS […]

Čítať viac