4 názory k “Otázky na ústnu časť skúšky – typ P

 1. Dobrý večer! Mal som preukaz odbornej spôsobilosti (S),no na konci roku 2016 sa stal incident a preukaz som musel odovzdať na ministerstvo vnútra (nebol som už spoľahlivý) a v roku 2018 som bol za ten incident odsúdený za výtržníctvo (bol mi úplne odobratý preukaz,preukaz mal ešte rok platnosť) na 100 hodín VPP,ktoré som si mal odrobiť do marca 2019.Už som si tie hodiny odrobil ešte v októbri 2018,trest bol zahladený.Moja otázka znie,kedy si budem môcť znovu urobiť preukaz odbornej spôsobilosti a opäť pracovať v strážnej službe?Za odpoveď vopred ďakujem.

  1. Dobrý deň pán Michal,

   na úvod nám dovoľte ospravedlniť sa za neskorú odpoveď, no žiaľ skôr sme nemohli odpovedať. Čo sa týka Vašej otázky je potrebné uviesť, že napriek tomu, že bezúhonným ste sa stal zahladením odsúdenia a spoľahlivým sa stanete po uplynutí 3 rokov od vykonania uloženého trestu, pretože Vám bol preukaz odňatý je potrebné na Váš prípad aplikovať ustanovenie § 90 ods. 2 zákona č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnosti, podľa ktorého Vám môže byť nový preukaz odbornej spôsobilosti vydaný po uplynutí 5 rokov od odňatia pôvodného preukazu a až po absolvovaní kurzu a úspešnom vykonaní skúšky odbornej spôsobilosti.

   S pozdravom

   https://www.kurz-sbs.sk

 2. Dobrý deň vlastním preukaz S ale mala by som záujem o P môžete ma bližšie informovať kde sa môžem na neho pripraviť poprípade koľko stojí kurz alebo sa dá ísť rovno na skúšku ďakujem za postup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *