Môžem byť SBSkar, ak som bol odsúdený za dopravnú nehodu?

„Dobrý deň, viete mi poradiť či môžem byť SBSkar, ak nemám „čistý“ register trestov? Ide o to, že som mal dopravnú nehodu, za ktorú som bol odsúdený za prečin usmrtenie a ublíženie na zdraví. Teraz som si požiadal o zahladenie trestu. Prosím vedeli by ste mi poradiť?“

Čo sa týka trestu, ktorý Vám bol uložený, je dôležité vedieť či bol jeho výkon podmienečne odložený, alebo nie. A tiež, či zavinenie bolo posúdené, ako úmyselné, alebo ako nedbanlivosť.

Ak bolo zavinenie posúdené, ako nedbanlivosť a neboli ste tzv. vo väzení viac ako 12 mesiacov, môžete pracovať v SBS.

Na to, ale aby sme mohli kvalifikovane na túto otázku odpovedať potrebujeme vedieť podrobnosti príslušného prípadu, pripadne vidieť rozsudok, alebo odpis z registra trestov.

4 názory k “Môžem byť SBSkar, ak som bol odsúdený za dopravnú nehodu?

 1. Dobry den…Chcem sa Vas opytat na otazku č.23…zo SUKROM.BEZPEC…Ak testujem Vas test zo Sukr.Bezp…a otazku č.23 oznacim spravnu ako C…tak je spravna..No mam aj skripta z ktorych sa ucim a tam je ta otazka spravna pod pisemenom A…Tie skripta co mam doma su vyhotovene a napisane z MV…Tak ktora je vlastne spravna odpoved..???..Dakujem

  1. Dobrý deň,

   správnu odpoveď na otázku „čo sa rozumie pátraním“ nájdeme v ustanovení § 8 písm. c) zákona č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnosti v znení neskorších predpisov. Podľa tohto ustanovenia pátraním sa rozumie priamy výkon činností uvedených v § 4 a priame riadenie a kontrola týchto činností. Na doplnenie uvádzame, že § 4 ustanovuje čo je detektívnou službou. Ako už isto viete, detektívnou službou je hľadanie osoby, hľadanie majetku, získavanie údajov, ktoré môžu slúžiť ako dôkazný prostriedok v konaní pred súdom alebo správnym orgánom, získavanie údajov o osobnom stave fyzickej osoby a získavanie informácií o konaní fyzickej osoby alebo právnickej osoby alebo o ich majetkových pomeroch, získavanie informácií v súvislosti s vymáhaním pohľadávky alebo získavanie údajov o protiprávnom konaní ohrozujúcom obchodné tajomstvo. Preto pátraním treba rozumieť výkon všetkých uvedených činností ale aj ich priame riadenie a kontrolu.

   S pozdravom

   https://www.kurz-sbs.sk

 2. Dobrý deň ,chcel by som sa spytáť som z vychodneho slovenska konkretne z Michaloviec.Chcem vediet kde sa organizuju kurzy SBS kde sa vyučujú hodiny a tak myslim tu niekde po blizku napr. Prešov,Košice, Vranov nad Toplov a ostatne. Nemam v tom prehlad ze kde a nechcem dochadzat daleko ked nieco sa najde aj tu možno. Dakujem za odpoved.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *