POZOR ! – mimoriadna situácia trvá aj po zrušení núdzového stavu

Vláda Slovenskej republiky na svojom zasadnutí 14. mája 2021, uznesením č. 260 zrušila vyhlásený núdzový stav. Zároveň zrušila opatrenia, ktoré boli v súvislosti s núdzovým stavom prijaté, vrátane zákazu vychádzania.

Napriek tomu, že bol zrušený núdzový stav, mimoriadna situácia zrušená nebola!

Vláda vo svojom uznesení č. 260 zo 14. mája 2021 priamo konštatuje, že mimoriadna situácia vyhlásená uznesením vlády SR č. 111 z 11. marca 2020 trvá ďalej aj po zrušení núdzového stavu!

V tejto súvislosti dávame do povedomia skutočnosť, že takmer všetky opatrenia na úseku súkromnej bezpečnosti súvisiace s ochorením Covid 19, najmä spočívanie lehôt a ďalšie, sú viazané na mimoriadnu situáciu, ktorá stále trvá! To znamená, že lehoty naďalej spočívajú!

4 názory k “POZOR ! – mimoriadna situácia trvá aj po zrušení núdzového stavu

 1. Čiže chcem sa opýtať keď mi skončil preukaz platnosť 10 rokov môžem ďalej bez preukazu robiť v SBSke. Bez preukazu lebo som 3 krát tento rok neurobil skúšky.

  1. Dobrý deň,

   tu je dôležité to, či ešte ste držiteľom preukazu odbornej spôsobilosti. To znamená, či ho máte u seba. Ak áno, jeho platnosť sa predlžuje. Ak Vám ho ale ľudovo povedané zobrali, alebo ste ho odovzdali, tak jeho platnosť skončila a nemôžete ďalej pracovať.

   S pozdravom

   https://www.kurz-sbs.sk

 2. Dobrý deň,
  Mne skončila platnosť preukazu Odbornej spôsobilosti dňa 2.12.2021.
  Dnes som sa dočítal, že mimoriadna situácia stále trvá (vojna na Ukrajine…).
  Chcem sa opýtať;
  Mám platný preukaz ?Inak stále pracujem v SBSke a dnes sa mi ozvali, že mimoriadna udalosť skončila takže mám ísť do kurzu.
  Mám 66rokov, čo mám robiť?

  1. Dobrý deň pán Miroslav,

   žiaľ čítali ste zrejme starší článok. V novšom článku sme už písali, že mimoriadna situácia v súvislosti s ochorením Covid-19 bola zrušená. Bližšie sa dočítate napríklad tu: https://kurz-sbs.sk/pozor-mimoriadna-situacia-zrusena/
   Zároveň je potrebné dodať, že zákon č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnosti v znení neskorších predpisov na mimoriadnu situáciu v súvislosti s Ukrajinou, či inú mimoriadnu situáciu ako bola tá v súvislosti s ochorením Covid-19 nereflektuje. Vláda Slovenskej republiky uznesením č. 446 z 13. septembra 2023 odvolala od 6.00 h 15. septembra 2023 predmetnú mimoriadnu situáciu (vyhlásenú v súvislosti s ochorením Covid-19). Podľa ustanovenia § 98c ods. 2 zák. č. 473/2005 Z. z. platnosť preukazu, licencie na prevádzkovanie bezpečnostnej služby, licencie na prevádzkovanie technickej služby alebo akreditácie, ktorá uplynula alebo uplynie od vyhlásenia krízovej situácie do dvoch mesiacov od jej odvolania, sa predlžuje až do uplynutia troch mesiacov od odvolania krízovej situácie. Z uvedeného vyplýva, že preukaz máte platný do 6.00 h 15. decembra 2023. Po tomto termíne platnosť Vášho preukazu skončí. Do tejto doby by ste mal absolvovať kurz a skúšku odbornej spôsobilosti, aby Vám mohol byť vydaný nový preukaz.

   S pozdravom

   https://www.kurz-sbs.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *