POZOR ! – mimoriadna situácia trvá aj po zrušení núdzového stavu

Vláda Slovenskej republiky na svojom zasadnutí 14. mája 2021, uznesením č. 260 zrušila vyhlásený núdzový stav. Zároveň zrušila opatrenia, ktoré boli v súvislosti s núdzovým stavom prijaté, vrátane zákazu vychádzania.

Napriek tomu, že bol zrušený núdzový stav, mimoriadna situácia zrušená nebola!

Vláda vo svojom uznesení č. 260 zo 14. mája 2021 priamo konštatuje, že mimoriadna situácia vyhlásená uznesením vlády SR č. 111 z 11. marca 2020 trvá ďalej aj po zrušení núdzového stavu!

V tejto súvislosti dávame do povedomia skutočnosť, že takmer všetky opatrenia na úseku súkromnej bezpečnosti súvisiace s ochorením Covid 19, najmä spočívanie lehôt a ďalšie, sú viazané na mimoriadnu situáciu, ktorá stále trvá! To znamená, že lehoty naďalej spočívajú!

2 názory k “POZOR ! – mimoriadna situácia trvá aj po zrušení núdzového stavu

 1. Čiže chcem sa opýtať keď mi skončil preukaz platnosť 10 rokov môžem ďalej bez preukazu robiť v SBSke. Bez preukazu lebo som 3 krát tento rok neurobil skúšky.

  1. Dobrý deň,

   tu je dôležité to, či ešte ste držiteľom preukazu odbornej spôsobilosti. To znamená, či ho máte u seba. Ak áno, jeho platnosť sa predlžuje. Ak Vám ho ale ľudovo povedané zobrali, alebo ste ho odovzdali, tak jeho platnosť skončila a nemôžete ďalej pracovať.

   S pozdravom

   https://www.kurz-sbs.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *