Sú nejaké kritériá pre uchádzača na absolvovanie kurzu typu P, ktoré musí uchádzač spĺňať, myslím druh vzdelania, prax atď.?

Otázka:

Zaujímam sa o absolvovanie kurzu SBS v kategórii P, chcel som sa informovať, či sú nejaké kritériá pre uchádzača na absolvovanie kurzu v tejto kategórii P, ktoré musí uchádzač spĺňať, myslím druh vzdelania, prax atď. Ďakujem za odpoveď.

 

Odpoveď:

Dobrý deň,

odpoveď na Vašu otázku je nie. Záujemca, ktorý chce získať preukaz odbornej spôsobilosti typu P nemusí spĺňať žiadny iné podmienky ako uchádzač o preukaz odbornej spôsobilosti typu S alebo CIT. Rozdiel však nastáva vtedy, ak chcete vykonávať určité funkcie s ktorými zákon o súkromnej bezpečnosti spája podmienku držby preukazu odbornej spôsobilosti typu P. To znamená, že napr. konateľ v spoločnosti, ktorá prevádzkuje strážnu službu, detektívnu službu atď. už musí spĺňať aj ďalšie podmienky ako napríklad podmienku praxe alebo vzdelania v závislosti od druhu služby, ktorú prevádzkuje. Na držbu preukazu odbornej spôsobilosti typu P však tieto podmienky spĺňať nemusíte.
S pozdravom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *