Uznávanie odbornej spôsobilosti SBS získanej v zahraničí a diaľkové štúdium kurzu SBS

Zase raz nám do e-mailovej schránky prišla zaujímavá otázka. Odpoveď na ňu sme si nemohli nechať len pre seba, preto ju zverejňujeme v ďalších riadkoch.

Otázka:

Už skoro 10 rokov pracujem v zahraničí ako Security Guard. Stále sa ale nemôžem dopátrať či môžem zahraničnú licenciu (preukaz) použiť aj na Slovensku? Je možnosť diaľkového štúdia/kurzu? Je druh licencie/oprávnenia čo platí aj v rámci EU?

Odpoveď:

Vašu otázku sme si dovolili rozdeliť na tri časti.

Prvá časť sa týka otázky uznávania odbornej spôsobilosti získanej v cudzine. Na túto časť Vašej otázky nájdete odpoveď priamo na stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, tu: http://www.minv.sk/?najcastejsie-otazky-17&sprava=mozem-pracovat-v-sbs-v-sr-na-zaklade-licencie-security-industry-authority-velkej-britanie

Druhá časť otázky sa týka typov preukazov odbornej spôsobilosti platných v celej EU. Na túto otázku nájdete odpoveď v našich predchádzajúcich článkoch, napríklad tu: https://kurz-sbs.sk/platnost-slovenskej-licencie-a-preukazu-sbs-v-zahranici/. Množstvo ďalších užitočných informácií nájdete v článkoch na našej stránke www.kurz-sbs.sk v časti Poradenstvo – Vy sa pýtate, my odpovedáme, tu: https://kurz-sbs.sk/category/poradenstvo-vy-sa-pytate-my-odpovedame/

Posledná časť otázky spočíva v možnosti diaľkového absolvovania kurzu SBS. Tu Vás žiaľ zrejme nepotešíme, ale v kurzoch odbornej spôsobilosti je osobná účasť nutná. Základný kurz typu S trvá jeden týždeň.

2 názory k “Uznávanie odbornej spôsobilosti SBS získanej v zahraničí a diaľkové štúdium kurzu SBS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *